E-mail marketing – metoda promocji firmy, którą jedni kochają, zaś inni nienawidzą. Przez lata funkcjonowania wokół e-mail marketingu narosło wiele mitów, które skutecznie mogą odstraszać przedsiębiorców przed korzystaniem z tego typu metod reklamy. W dzisiejszym tekście przedstawimy Ci 5 najczęściej powtarzanych mitów związanych z marketingiem realizowanym przez wiadomości e-mail.

Maile muszą być wysyłane rzadko

Totalna bzdura, której nie możesz traktować poważnie. Wszystko bowiem zależy od celu, jaki chcesz osiągnąć. Istnieją założenia sprzedażowe, które wymagają codziennej wysyłki wiadomości. Ważne jednak, by mieć jasno określone cele.

Liczą się tylko komputery

W dzisiejszych czasach taka ignorancja może Cię wiele kosztować. Rynek urządzeń mobilnych jest już tak duży, że wielkim błędem jest nieoptymalizowanie newsletterów na potrzeby komórek i tabletów.

Liczą się tylko otwarcia

Przedsiębiorcy bardzo często zapominają o współczynniku kliknięć, leadach, nowych subskrypcjach, konwersji i CTR. Żeby odnieść sukces, trzeba wiedzieć, czego się oczekuje. Raz najważniejszy będzie lead, zaś w innym wypadku konwersja.

Spamowanie jest OK

Tego typu podejście to zmora współczesnego e-mail marketingu. Wielu przedsiębiorców pozwala sobie na spamowanie i rozsyłanie swoich wiadomości dosłownie każdemu. Oprócz kar związanych z takimi praktykami możesz stracić też wiele w oczach potencjalnych klientów.

Wtorek rano to idealna pora na wysyłkę

W wielu przypadkach to prawda, ale nie zawsze. Żeby dowiedzieć się, jaka pora jest dla Ciebie najlepsza, testuj różne rozwiązania. Niech subskrybenci pokażą Ci, kiedy najchętniej chcą oglądać Twoje wiadomości. Dzięki temu stworzysz unikalny i spersonalizowany newsletter.

To jeszcze nie wszystko

Niestety 5 mitów, które dziś poznałeś to tylko szczyt góry lodowej. Pamiętaj jednak, że najczęściej na e-mail marketing narzekają osoby, które nie mają pojęcia jak robić go dobrze. To niewiedza jest problemem, a nie brak skuteczności reklamy przez e-mail. Zachęcamy do skorzystania z naszej fachowej wiedzy w dziedzinie e-mail marketingu, z chęcią rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości i przeprowadzimy skuteczną kampanię wysyłkową. Sprawdźcie również nasz system SunMail, jest to narzędzie do szybkiej i bezpiecznej wysyłki mailingu. Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami już teraz.