Google Shop to opcja, która funkcjonuje w Polsce już od kilku lat. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z tego typu reklamy, ale czy Google Shop jest naprawdę skuteczny? Czy rzeczywiście wspiera e-commerce i podnosi sprzedaż produktów? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Cena

Głównym celem usługi Google Shop jest podnoszenie poziomu konwersji, co w przypadku sklepów internetowych oznacza sprzedaż produktów. Główną zaletą Google Shop jest to, że jego cena za pozyskanie jednego klienta jest o wiele niższa niż w przypadku kampanii reklamowej w wyszukiwarce lub remarketingu.

Konwersja

Tutaj sytuacja jest bardzo jasna. Reklama w Google Shop jest prawie dwukrotnie skuteczniejsza niż w przypadku materiałów reklamowych tworzonych poza platformą reklamową Google. To bardzo dobry wynik, jeżeli chodzi o marketing internetowy.

Google Shop = wsparcie

Myli się ten, kto uważa, że sama usługa Google Shop sprawi, że jego e-commerce zacznie lepiej działać. Nie ma na to szans i podkreślają to nawet pracownicy Google. Według nich usługa najlepiej funkcjonuje jako uzupełnienie tradycyjnej kampanii w wyszukiwarce, aniżeli jej całkowite zastępstwo. Najwięcej efektów przynoszą systemy łączące te dwa modele reklamowe.

Zacznij sprzedawać z Google Shop

Jak więc widzisz korzystając z Google Shop masz realną szansę na zwiększenie sprzedaży. Uda Ci się to dzięki niskiej cenie za kliknięcie, zwiększonemu współczynnikowi konwersji oraz podniesieniu skuteczności sprzedaży. Te wszystkie elementy dają efekt w postaci zrealizowanego koszyka i polepszenia sytuacji w Twoim sklepie internetowym. Przekonaj się, jak skuteczny jest system Google Shop i skończ marnować szanse sprzedażowe. Jeżeli nie wiesz jak poprowadzić kampanię Google Shop tak, by była skuteczna, zgłoś się do specjalistów w tej dziedzinie, którzy pomogą Ci rozwinąć skrzydła. To łatwiejsze niż myślisz!