Facebook wciąż jest obowiązkowym elementem obecności firmy w mediach społecznościowych. Zawdzięcza to prostocie użytkowania oraz ogromnej liczbie potencjalnych konsumentów. Ostatnimi czasu Instagram staje się drugą społecznościową siłą, ale miejsce Facebooka będzie jeszcze długo niczym niezagrożone. Dzisiaj zastanowimy się, czy lepiej publikować na firmowym fanpage zdjęcia, czy filmy. Co jest korzystniejsze  dla Twojej firmy?

Myślimy obrazami

Utarł się pogląd, który mówi, że już dawno nie jesteśmy “cywilizacją tekstu” a bardziej obrazka. Rzeczywiście coś w tym jest, ponieważ wszelkiego rodzaju materiały publikowane w Internecie, które są opatrzone atrakcyjnymi zdjęciami, szybko stają się popularne. Wystarczy wspomnieć, chociażby tak powszechnie stosowane memy. Są kwintesencją tego, jak Internet i szybki przekaz informacji zmienia naszą percepcję. Ciągły pośpiech sprawił, że nie mamy czasu na czytanie długich elaboratów i zastanawianie się nad ich sensem. Teraz liczy się jasny przekaz.

Jak jeszcze lepiej przenosić emocje

O ile obrazki wciąż są atrakcyjne to z całą pewnością nie powinieneś ograniczać się tylko do tej formy w planowaniu postów na firmowym fanpage. Jeżeli zależy Ci na tym, by przekazywać swoim odbiorcom konkretne emocje i snuć dla nich opowieści kreujące Twoją markę, idealnym pomysłem są filmy. Sprawdź fanpage największych graczy na Facebooku i przekonaj się, jak chętnie korzystają z krótkich materiałów video. Dlaczego? Bo są nieco pojemniejsze niż sam statyczny obraz.

Co wybrać?

Zdecydowanie rekomendujemy stosowanie grafik i filmów naprzemiennie. Pamiętaj, że użytkownicy szybko się nudzą i potrzebują zróżnicowanych bodźców, które przykują ich do Twojego fanpage. Szukaj więc nieoczywistych rozwiązań i staraj się sięgać tam, gdzie Twoja konkurencja nie zagląda. Pamiętaj też, że warto wzbudzać emocje. To one bowiem są odpowiedzialne za podejmowanie decyzji zakupowych. Filmy i dobrze dobrane grafiki to idealny motywator dla Twoich odbiorców. Wykorzystaj to!