Jeśli prowadzisz sklep internetowy, z całą pewnością zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych klientów. Idealnym sposobem jest reklama Google Shopping, która pomoże Ci zaprezentować produkty szerszemu gronu odbiorców. Sprawdź, jakie to proste!

Klienci kupują oczami

To prawda stara jak świat. Wszyscy kupujemy oczami i nawet najpiękniejszy opis nie zastąpi dobrze wyeksponowanego zdjęcia. Właśnie w ten sposób działa reklama w Google Shopping. Dzięki takiej formie promocji możliwe jest wyświetlanie listy produktów wraz z ich zdjęciami, nazwami i cenami bezpośrednio w wyszukiwarce.

Gdzie pojawiają się reklamy Google Shopping?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej - reklamy pojawiają się w wyszukiwarce Google nad wynikami organicznymi lub po prawej stronie listy. Kliknięcie w reklamę przenosi użytkownika bezpośrednio na podstronę produktową, gdzie można nabyć konkretny towar.

Co daje użytkownikowi taka forma reklamy?

Google Shopping to bardzo korzystne rozwiązanie nie tylko dla Ciebie, jako właściciela e-commerce. Twoi użytkownicy również na nim korzystają. W jaki sposób? Otóż otrzymują interesujące propozycje produktów różnych marek oraz modeli w zależności od tego, jak wyglądają ich zapytania w wyszukiwarce.

Jak działa reklama z listą produktową?

Żeby Twoja reklama w Google Shopping mogła zadziałać, potrzebna jest baza danych (feed) oraz wybór produktów objętych promowaniem. Pamiętaj, że do rozpoczęcia działań  reklamowych potrzebne jest połączenie konta AdWords z kontem Google Merchant Center. Bez tego nie stworzysz kampanii reklamowej.

Dlaczego warto skorzystać z Google Shopping?

Google zakupy to dla Ciebie szansa, by szybko dotrzeć do bazy potencjalnych klientów oraz jasny system opłat - płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie w reklamę. Ta forma promocji pomaga również ściągnąć na Twoją stronę wartościowy ruch. Użytkownicy zostają przekierowani tylko i wyłącznie na podstronę produktową, zawierającą dane o konkretnym towarze.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z możliwości zakupów Google, ale nie wiesz jak się za to zabrać, skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w stworzeniu skutecznej kampanii reklamowej. Zachęcamy do kontaktu już teraz.