Czasy w których firmowa strona internetowa była tylko przerobionymi na wersję elektroniczną materiałami reklamowymi już dawno minęły. Rynek i użytkownicy wymagają teraz o wiele więcej. Potrzebują atrakcyjnej witryny, na której będą mogli poznać Twoją firmę i jej produkty. Jak więc powinna wyglądać profesjonalna strona WWW? Poniżej znajdziesz 5 wskazówek.

1. Przejrzystość i czytelność

Rzecz najważniejsza. Aby zainteresować potencjalnego klienta, Twoja witryna nie może być przeładowana informacjami i zdjęciami. Liczy się przejrzystość i czytelność. Pamiętaj, żeby umieszczać w ofercie tylko przydatne dla użytkowników informacje. Mają oni w szybki sposób dotrzeć do tego, czego poszukują, a nie przekopywać się przez stosy danych.

2. Łatwość obsługi

Użytkownik, wchodząc na Twoją stronę musi wiedzieć, co ma zrobić. Właśnie dlatego tak ważny jest dobrze przemyślany projekt. Klienci nie mają ochoty niczego się domyślać. Planując swoją witrynę, musisz wczuć się w ich skórę i przewidywać ich działania. Dlatego najważniejsze funkcje oraz zakładki powinny być odpowiednio uwidocznione, tak aby w łatwy sposób można było z nich skorzystać.

3. Atrakcyjny wygląd

W Internecie ważne jest to, żeby się wyróżniać. Nikt nie chce oglądać strony, która jest podobna do setek innych witryn. Wyróżnij się i stwórz coś, co pozwoli Cię zapamiętać. Postaw na atrakcyjny wygląd, który przykuje uwagę i sprawi, że użytkownik spędzi na Twojej firmowej stronie więcej niż 20 sekund.

4. Dodatki

Pamiętaj o dodatkach, które sprawią, że witryna będzie atrakcyjna. Chodzi tu o blog z branżowymi ciekawostkami, newsletter, wtyczkę social media itp. Te elementy, chociaż małe wpływają na odbiór. Sprawiają, że ma się poczucie obcowania z profesjonalną firmą, która przykuwa uwagę do detali.

5. Przystosowanie do urządzeń mobilnych

W dzisiejszych czasach prawie 40% użytkowników internetu przegląda go za pomocą urządzeń moblinych, czyli wszelkiego rodzaju tabletów i smartfonów. Jeżeli chcesz zainteresować swoją ofertą tę część internautów, koniecznie jest przystosowanie strony internetowej do urządzeń moblinych. W branży internetowej nazywamy to responsywnością, czy też technologią RWD, a dokładniej - Responsive Web Design.

Przedstawiliśmy tutaj tylko najważniejsze cechy skutecznej strony internetowej. Jest ich o wiele więcej, ale od czegoś trzeba zacząć. Pamiętaj, że firmowa witryna nie może by tylko ulotką. Postaraj się zachęcić użytkowników do interakcji i spraw, by nie chcieli odwiedzać konkurencji.