Wróć do realizacji

Krajowe Centrum Złota

Krajowe Centrum Złota
UI/UX Design
Frontend
Backend

System stworzony metodą alchemiczną

kcz
Wyzwanie

Wydobyć kod

To historia ma wiele wspólnego ze złotem. Po pierwsze, naszym klientem jest Krajowe Centrum Złota. Po drugie, rozwiązanie, które musieliśmy stworzyć, okazało się prawdziwym unikatem.

Krajowe Centrum Złota zajmuje się obrotem metalami szlachetnymi. Oferuje też programy depozytowe oparte na metalach szlachetnych. Prezes firmy zgłosił się do nas z niecodziennym problemem. Na pierwszy rzut oka – wszystko wyglądało standardowo. Mieliśmy odświeżyć stronę wizerunkową naszego klienta.

Wyzwaniem okazał się stary system, który działał w niewspieranej od dawna technologii.

Dodatkowo nie mieliśmy już szansy na kontakt z pierwotnym twórcą oprogramowania, które funkcjonowało od 2007 roku. Dostaliśmy zakodowaną bazę danych i tylko na tej podstawie musieliśmy odtworzyć system sprzed kilkunastu lat.

Sam system okazał się niezwykle skomplikowany. Opierał się na kilkunastu szczeblach partnerów, którzy otrzymują prowizje. Te z kolei uzależnione są od dziesiątek parametrów. Odtworzenie systemu i jego przebudowa bez kodu źródłowego to niemal alchemia IT. Niemal, bo jednak złota z ołowiu nie pozyskamy, a nasi eksperci odbudowali system bez kodu.

kcz
Proces realizacji

Bezpieczeństwo i stabilność w solidnym layoucie

Prezes Krajowego Centrum Złota szukał sposobu, aby zachować działanie i silnik dotychczasowego serwisu. Zależało mu na archiwalnych danych, które są bezcenne w prowadzeniu biznesu tego rodzaju.

Aby odtworzyć kod, posłużyliśmy się ogólnodostępną stroną klienta. Stworzenie kodu wyłącznie na podstawie interfejsu graficznego okazało się trudne i pracochłonne. Prawdę mówiąc, nigdy nie pracowaliśmy nad podobnym przypadkiem.

Praca nie była jednak wyłącznie odtwórcza. Pisząc nowy kod, uwzględniliśmy też nasze rozwiązania.

Te opierają się na naszym autorskim CMS-ie, który zapewnia bezpieczne struktury dla systemu sprzedażowego oraz zapewnia ich jego stabilność i wydajność.

Platforma zakupowa musi być bezpieczna, ale osadzona w dobrze zaprojektowanym layoucie. Mówiąc inaczej – ma dobrze wyglądać i być intuicyjna. Poruszanie się po serwisie nie powinno stanowić problemu dla użytkownika, tym bardziej, że struktura serwisu jest dość skomplikowana. Dlatego nasi eksperci UX zaprojektowali stronę lekką i intuicyjną, bazując na standardach user experience.

kcz
kcz
Rezultaty

Efekt na wagę złota

Ta historia dodała nam bardzo dużo wiary we własne możliwości – choć nigdy jej nam nie brakowało. Ale osiągnięcie naszych programistów jest godne uznania. Dzięki pracy zespołu Sun Group udało się odtworzyć system klienta i udoskonalić go.

Dzięki współpracy z nami Krajowe Centrum Złota otrzymało nowy system z nowym layoutem. Dzięki naszej technologii system może być rozwijany w przyszłości. Nasz CMS, na którym nowy system jest oparty, daje dużo większe możliwości jego edycji.

Dzięki Sun Group klienci Krajowego Centrum Złota zyskali bardziej funkcjonalny interfejs, nie tracąc przy tym historii swoich dotychczasowych transakcji. To właśnie był powód, dla którego musieliśmy odtworzyć kod starego systemu.

W rezultacie mamy efekt na wagę złota. Efekt, który osiągnęliśmy dzięki pracy znakomitych programistów i projektantów Sun Group.

Zobacz jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie
Skontaktuj się z nami
up