Blog to idealne narzędzie marketingowe do zwiększania widoczności Twojej strony internetowej. Blogi są bardzo często wykorzystywane przez pozycjonerów, którzy widzą w nich ogromny potencjał. Jak powinien być zoptymalizowany blog Twojej firmy, by był nie tylko atrakcyjny dla czytelnika, ale i dla robotów Google odpowiedzialnych za pozycjonowanie? Poznaj 5 najważniejszych elementów.

Title

Element podstawowy. Twój blog musi mieć koniecznie atrakcyjny i poprawny, pod względem SEO, tytuł. Powinien on jak najprecyzyjniej określać, o czym traktuje dany blog. Dobrze też, gdy tytuł zawiera w sobie najważniejsze słowa kluczowe. Pamiętaj, by title nie był dłuższy niż 65 znaków.

Opis bloga

Meta description to element, który też może szybko przynieść Ci widoczne rezultaty w postaci wysokich pozycji. Dobrze, żeby description był zachęcający oraz wzywał do konkretnego działania. Nie zapomnij również umieścić w nim słów kluczowych. Zadbaj, by nie przekroczył 155 znaków.

Tytuły wpisów

Koniecznie muszą być nagłówkami H1. Roboty Google bardzo lubią, gdy tytuł jest w ten sposób wyróżniony. Dzięki temu wiedzą, że mają do czynienia z ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę. Zadbaj o to, by tytuły wpisów zawierały słowa kluczowe, które wcześniej ustalisz.

Treści wpisów

Niezwykle ważne w działaniach SEO jest to, by treści były odpowiednio zbudowane. Dzięki temu są czytelne dla użytkownika i atrakcyjne dla robotów indeksujących. Pamiętaj więc, by podzielić tekst na akapity i stosować nagłówki H2-H6. Wykorzystuj też wyróżnienia oraz listy. Spraw, by tekst był czytelny i nie przypominał ściany. Śmiało korzystaj z formatowania.

Grafiki

Każda grafika, która znajdzie się na Twoim blogu, powinna być odpowiednio zoptymalizowana. Oznacza to, że musi posiadać:

  • nazwę (najlepiej ze słowem kluczowym),
  • atrybut ALT (alternatywny opis grafiki),
  • nieduży rozmiar (ma to wpływ na czas ładowania witryny),
  • odpowiedni format (najlepiej .gif, .jpg, .png).

Jeżeli zadbasz o te wszystkie elementy, masz bardzo dużą szansę, że Twój blog będzie wysoko w wynikach wyszukiwarki, a użytkownicy będą go chętnie odwiedzać.