W dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko zbudować sklep internetowy i zostawić go samemu sobie. Nie ma możliwości, żeby firma żyła swoim życiem bez ingerencji specjalistów od marketingu internetowego. W obecnej sytuacji to się nie uda. Na rynku panuje zbyt duża konkurencja. Dzisiaj opowiemy Ci, jak firmowy blog może wpłynąć na pozycję Twojego sklepu i dlaczego warto go prowadzić.

1. Zwiększa widoczność w Internecie

Dla sklepu internetowego kluczowe jest, by był widoczny w Internecie. Jeżeli użytkownicy nie widzą Twojej firmy na początku listy wyników wyszukiwania to znak, że coś robisz źle. Blog firmowy założony na domenie sklepu internetowego pozwoli Ci wzmocnić i znacznie rozbudować frazy kluczowe związane z Twoim biznesem. Chodzi szczególnie o tzw. długi ogon, czyli słowa mniej konkurencyjne. Najlepiej będzie, jeśli pisanie artykułów na blog zlecisz profesjonalnemu copywriterowi, który wie, w jaki sposób tworzyć teksty SEO.

2. Pomaga budować społeczność

Ciekawe i dopasowane tematycznie do Twojej branży posty to pożywka dla wszelkiego rodzaju pasjonatów oraz osób, które szukają wartościowych treści. To właśnie oni tworzą społeczność pozytywnie nastawionych do marki klientów. Dbaj więc o potrzeby swojej grupy odbiorców i dostarczaj angażujący content, który rozwiązuje konkretne problemy.

3. Daje duże możliwości content marketingowe

Jak wiadomo content is the king. Co to oznacza? Otóż to, że użytkownicy szukają treści rozwiązujących ich problemy. Umieszczaj więc na blogu treści poradnikowe i takie, które odpowiadają na konkretne pytania. Dzięki temu stworzysz omawianą w poprzednim punkcie społeczność wiernych odbiorców, chętnie odwiedzających Twój sklep. Będzie to również miało duży wpływ na pozycjonowanie.

4. Wzmacnia komunikację w social mediach

Blog powinien być ściśle powiązany z Twoimi kanałami w social mediach. Ważne jest więc, by przekaz był spójny i jednoznaczny. Pamiętaj również, że ciekawe treści mogą skłaniać do dyskusji oraz komentowania, a do tego idealnie nadają się portale takie jak Facebook, czy Twitter.